See all Nokia sites

TTNET, müşterilerinin genişbant ve IPTV kullanımını Alcatel-Lucent analitik çözümü ile geliştirecek

January 17, 2014

Türkiye’nin önde gelen genişbant hizmet sağlayıcısı TTNET, müşterilerinin evlerindeki iletişim cihazlarının performansını iyileştirmek amacıyla, Alcatel-Lucent’in ‘Motive Veri Yönetim Platformu’nu (DMP)kullanacak. TTNET operasyon ve müşteri hizmeti ekipleri, Motive platformunun topladığı verilerden yararlanarak ağları ve ağı kullanan cihazların performansını proaktif şekilde yönetecek. Böylece TTNET müşterilerinin genel genişbant ve IPTV deneyimi daha iyi bir seviyeye ulaşacak.

TTNET halen çağrı merkezi temsilcilerinin müşteriler ile daha doğrudan çalışması ve sorunları daha etkin şekilde çözüme kavuşturmasını sağlayan Alcatel-Lucent’in çözümlerinden biri olan Motive ServiceView™ ve Motive Home Device Manager yazılım paketini kullanıyor.

Alcatel-Lucent’in Motive Müşteri Deneyimi Çözümleri portföyü TTNET’in altı milyonu aşkın genişbant müşterisine yönelik bakım ve destek fonksiyonlarındaki kayda değer iyileştirmelerin oluşmasına yardımcı oluyor. TTNET tarafından tercih edilen ve yeni kullanılmaya başlananAlcatel-Lucent’in Motive Veri Yönetim Platformu ise operatöre analitik yetenekler kazandırıyor.

TTNET sistemine eklenen DMP sayesinde, müşterilere self servis yetenekleri ile yardımcı olmak üzere tasarlanmış mevcut araçlar, cihazlardan gelen veriler ile ilişkilendirilerek müşteri deneyimi arttırılmaktadır. Bu yeni olanaklar TTNET’in mevcut iş süreçlerine kolaylıkla entegre edilebilen bir formatta sunuluyor.

Alcatel-Lucent, kendisini IP Ağ ve Ultra-Genişbant Erişim alanlarında uzmanlaşmış bir tedarikçi olarak yeniden konumlandırmaya yönelik sektör stratejisi olan ‘Geçiş Planı’nı (The Shift Plan) hayata geçirirken, Motive yazılım tabanlı ürün ailesi de TTNET gibi yazılım çözümü sunan operatörlere, son kullanıcı deneyimini ve ürünlerinin değerini geliştirmelerini mümkün kılan çözümler sağlıyor.

Alcatel-Lucent’in TTNET tarafından yeni kullanılmaya başlanan platformu hakkında;

TTNET Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şahin Şenşunları söyledi:“TTNET olarak, üstün bir müşteri deneyimi sağlamak için yoğun çaba harcadık. Bugün, çağrı merkezi performansının üst seviyede sürdürülmesi için ağımıza bağlı cihazların nasıl bir performans gösterdiğinin kapsamlı şekilde anlaşılması gerekiyor. ‘Motive ServiceView for Home’ çözümlerinden edindiğimiz deneyime dayanarak, Alcatel-Lucent’in cihaz verisi teknolojisi ile müşteri hizmetimizi daha da iyileştirmemize yardımcı olacağını, bunun da performansımız ile pazarda fark yaratmaya devam etmemizi sağlayacağını biliyorduk.”

Alcatel-Lucent Avrupa, Ortadoğu & Afrika Başkanı Luis Martinez-Amago şöyle konuştu: “TTNET’in, Alcaltel-Lucent’in Motive Veri Yönetim ürünü ile müşteri deneyimi yönetimi yeteneklerini daha da genişletmeye karar vermesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’nin en büyük internet hizmet sağlayıcısı olarak lider konumunu sürdürmek isteyen TTNET müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için mevcut olan en iyi çözümlere ihtiyaç duyuyor.”

TTNET Hakkında  - www.ttnet.com.tr -

2006 yılında tüm Türkiye’yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla kurulan TTNET, bugün kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan, müşterilerine bugünün ve geleceğin iletişim teknolojilerini sunan, iletişim ve eğlence şirketidir. İletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sunan TTNET eğitim, eğlence, iletişim, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Şirketin ürün portföyünde başta ADSL, fiber internet erişimi, WiFi kablosuz internet erişimi ve iPass  işbirliği ile TTNET WiFi yurtdışı erişim hizmeti, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve FrameRelay internet erişim hizmetleri bulunmaktadır. TTNET; Avea işbirliği ile TTNET Mobil markası altında GSM ve 3G dahil tüm cep telefonu hizmetleri, TTNET Alo markası ile de bireysel müşterileri için sabit telefon erişimi sunmaktadır.

TTNET ayrıca; sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Tivibu Web ve Cep servisi ile ev ortamında TV ekranından ulaşılabilen IPTV hizmeti Tivibu Ev'i de  Türkiye’de uygulamaya başlayarak bir ilke imza atmıştır.

İnternet erişim hizmetlerinin yanı sıra TTNET’in katma değerli servisleri arasında yerli ve yabancı birçok şarkıyı dinleme imkanı sunan TTNET Müzik ve dijital oyun platformu Playstore bulunmaktadır. TTNET Güvenlik kapsamında güvenli internet için birçok ürün ve servisi kullanıcılarına sunmaktadır. TTNET İşyerim Paketleri ile de işletmelerin ihtiyaçlarına özel ürün ve servisler geliştirmektedir.

Tek faturada; internet, TV, sabit ve mobil ses hizmetlerini müşterilerine sunan TTNET, Türkiye’de bir “ilk”i daha gerçekleştirerek “dörtlü servis” dönemini başlatan ilk iletişim ve eğlence şirketi olma  kimliği kazanmıştır.

Alcatel-Lucent Hakkında

Alcatel-Lucent, dünya çapında servis sağlayıcılar ve onların müşterilerine, işletmeler ve kuruluşlara sabit ultra geniş bant, kablosuz erişim sağlayan IP ve bulut bilişim alanında ürün ve yenilikler sunan, küresel iletişim alanının önde gelen şirketidir.

Alacatel-Lucent’i ses iletimi, veri, video ve bilginin yüksek hızda dijital ortamda iletilmesi gibi endüstriyel dönüşümü sağlayan buluşlar konusunda destekleyen ve Alcatel-Lucent bünyesinde faaliyet gösteren Bell Labs, dünyanın önde gelen teknoloji araştırma enstitüleri arasında sayılmakta, iletişim ve ağ teknolojileri alanına biçim veren çok sayıda önemli teknolojik yeniliğin sahibi olarak tanınmaktadır.  

Alcatel-Lucent yarattığı yeniliklerle Thomson Reuters'in "Dünya Çapındaki En İyi 100 Yenilikçi Şirket” sıralamasına girmiş ve MIT Technology Review tarafından “Dünya Çapındaki En Yenilikçi 50 Şirket” ten biri olarak kabul edilmiştir. Ayrıca, küresel iletişimin sürdürülebilir, uygun fiyatlı ve erişilebilir olmasını sağlayarak,  2012 yılında Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi tarafından "Teknoloji Süpersektör Lideri" seçilen Alcatel-Lucent sürdürülebilirliğe getirdiği yeniliklerle tanınmaktadır.

2012 yılında elde ettiği 14,4 milyar Euro gelir ile Alcatel-Lucent, Paris ve New York borsalarında işlem görmektedir. Fransa'da kurulan şirketin merkezi Paris’tedir.

ABOUT ALCATEL-LUCENT (EURONEXT PARIS AND NYSE: ALU)

Alcatel-Lucent is at the forefront of global communications, providing products and innovations in IP and cloud networking, as well as ultra-broadband fixed and wireless access to service providers and their customers, enterprises and institutions throughout the world.

Underpinning Alcatel-Lucent in driving the industrial transformation from voice telephony to high-speed digital delivery of data, video and information is Bell Labs, an integral part of Alcatel-Lucent and one of the world’s foremost technology research institutes, responsible for countless breakthroughs that have shaped the networking and communications industry. Alcatel-Lucent innovations have resulted in the company being recognized by Thomson Reuters as a Top 100 Global Innovator, as well as being named by MIT Technology Review as amongst 2012’s Top 50 “World’s Most Innovative Companies”. Alcatel-Lucent has also been recognized for innovation in sustainability, being named Industry Group Leader for Technology Hardware & Equipment sector in the 2013 Dow Jones Sustainability Indices review for making global communications more sustainable, affordable and accessible, all in pursuit of the company’s mission to realize the potential of a connected world.

With revenues of Euro 14.4 billion in 2013, Alcatel-Lucent is listed on the Paris and New York stock exchanges (Euronext and NYSE: ALU). The company is incorporated in France and headquartered in Paris.

For more information, visit Alcatel-Lucent on: http://www.alcatel-lucent.com, read the latest posts on the Alcatel-Lucent blog http://www.alcatel-lucent.com/blog and follow the Company on Twitter: http://twitter.com/Alcatel_Lucent.